Zostań wolontariuszem Industrialnej Zagrody!


Zostań wolontariuszem Industrialnej Zagrody!

Lubisz opiekować się zwierzętami? Chciałbyś mieć zwierzaka w domu, ale nie możesz? Zaopiekuj się alpaką lub osiołkami i zostań wolontariuszem Industrialnej Zagrody.

Niedawno otwarta Industrialna Zagroda to nowa turystyczna atrakcja Żyrardowa. Powstałą przy Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda zagrodę zamieszkują osły, alpaki, renifery, koziołki oraz znany już większości osób – wielbłąd Stefan. W sezonie letnim zwierzęta można odwiedzać od wtorku do niedzieli od 10 do 15, czyli w godzinach otwarcia Muzeum Lniarstwa.

Od otwarcia zagrody podczas weekendu majowego zwierzęta szybko zyskały ogromną popularność w mieście. Wciąż przybywa chętnych na ich podziwianie. Są też tacy, którzy chcą pomagać w ich opiece. W odpowiedzi na pytania o możliwość wsparcia Industrialnej Zagrody oraz w związku z chęcią zapewnienia zwierzakom jak najlepszych warunków poszukiwani są wolontariusze chętni do opieki nad zwierzątkami pod czujnym okiem pracownika zagrody.

Jeśli masz przynajmniej 14 lat i chciałbyś uczyć kóz nowych sztuczek, karmić alpaki, czesać wielbłąda oraz wyprowadzać na spacer osiołka to szukamy właśnie Ciebie. Przyjdź w środę 23 maja o godz. 18:00 na spotkanie organizacyjne do Muzeum Lniarstwa przy ul. Dittricha 18 (Bielnik) i zostań opiekunem jednego z mieszkańców Industrialnej Zagrody.