Wakacyjna odsłona BIELnika po robocie

Zbliża się kolejna odsłona BIELnika po robocie a wraz z nią kolejne atrakcje, które czekają na wszystkich odwiedzających postindustrialną przestrzeń Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. W dniach 27-29 lipca na mieszkańców Żyrardowa czeka prawdziwa strefa relaksu.Podczas lipcowej edycji wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję nie tylko pogrillować w gronie przyjaciół. Muzeum Lniarstwa zaprasza również na karaoke w piątkowy wieczór. Sobota i niedziela to już warsztaty w ramach Industrialnej Fabryki Talentów. Niedziela przyciągnie swoim programem najmłodszych, bo to właśnie na nich czekać będą gry i zabawy a także spacer i sesja zdjęciowa ze wielbłądem Stefanem i innymi zwierzakami z Industrialnej Zagrody.

PROGRAM LIPCOWEGO BIELNIKA PO ROBOCIE*:

27.07.2018 (piątek) – Otwarcie lipcowego BIELnika po robocie
18:00 – 23:00 – Strefa relaksu z muzyką (leżaki, hamaki, wino, gastronomia)
20:00-23:00 – Karaoke

Razem z nami będą: Wehikuł Smaku Food Truck oraz Vinariams.

28.07.2018 (sobota)
10:00-15:00 – Warsztaty w ramach Industrialnej Fabryki Talentów:
→ Pokazowe warsztaty z tkania na krośnie mechanicznym STB
→ “Być jak mistrz – przygotowanie krosna do uruchomienia od strony mechanicznej”
18:00 – 22:00 – Strefa wypoczynkowa (leżaki – hamaki – grill – wędzarnia – muzyka – gry planszowe)**

Towarzyszyć nam będzie Vinariams.

** Zabierz ze sobą suchy prowiant i skorzystaj z naszego grilla podczas BIELnika po robocie. Nie zapomnij też o grach planszowych.

29.07.2018 (niedziela)

10:00-15:00 – Warsztaty w ramach Industrialnej Fabryki Talentów:
→ Pokazowe warsztaty z tkania na krośnie mechanicznym STB
11:00-15:00 – Gry i zabawy dla dzieci (kolorowanki, hula-hop, skakanki, ringo)
11:00-13:00 – Sesja zdjęciowa zwierząt z Industrialna Zagroda
13:00-13:30 – Spacer z wielbłądem Stefanem
14:00-15:00 – Piloxing – połączenie boksu, pilatesu i tańca / instruktor: Ula Uczciwek-FitUczciwość

Ogród społeczny „BIELnik po robocie” to bezpłatna strefa artystyczna ze sceną i miejscem pod plenerowe wydarzenia, piaszczysta plaża z leżakami, strefa wypoczynku z hamakami i siedziskami przygotowanymi na oryginalnych pofabrycznych wózkach, strefa gastronomiczna ze stołami, grillem z wędzarnią, a także strefa warsztatowa. Otwarta w sezonie letnim przestrzeń ogrodu społecznego ma na celu zaktywizowanie części zapomnianego i zniszczonego terenu poprzemysłowego  po nieczynnych Zakładach Lniarskich w Żyrardowie na obszarze tzw. Bielnika. Nadając nowe życie pofabrycznej przestrzeni mieszkańcy Żyrardowa mają możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego w industrialnym klimacie budynków z czerwonej cegły.Wydarzenia organizowane w ramach „BIELnika po robocie” odbywają się cyklicznie w każdy ostatni weekend miesiąca od maja do sierpnia włącznie.Muzeum Lniarstwa przypomina, że ideą tworzenia ogrodu społecznego jest integracja lokalnej społeczności, a mieszkańcy Żyrardowa mają możliwość inicjowania wydarzeń oraz dzielenia się pomysłami na kolejne atrakcje.