Rusza kolejna edycja Industrialnej Fabryki Talentów

Już od 30 czerwca na mieszkańców Żyrardowa czekać będą 3 miesiące bezpłatnych kreatywnych warsztatów w ramach projektu Industrialna Fabryka Talentów.

Industrialna Fabryka Talentów to przestrzeń warsztatowa uruchamiana po raz kolejny w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie.

Podczas warsztatów pn. „Być jak mistrz” oraz „Być jak tkaczka” instruktorzy omówią zasady działania i budowy krosna, a także zdradzą tajniki pracy mistrza, czyli osoby, która kierowała pracą rewiru tkackiego, nadzorowała parametry techniczno-technologiczne krosien i produkowanych tkanin oraz prowadziła bieżące naprawy maszyn oraz pracę tkaczki, która obsługiwała krosna.

W ramach wtorkowego cyklu pn. “Projektowanie i szycie lnianej konfekcji stołowej” uczestnicy będą się uczyć szyć lniane wyroby na zabytkowych maszynach przemysłowych, a następnie wykańczać je: haftować lub ręcznie malować.

Zgłoszenia na warsztaty pn. “Projektowanie i szycie lnianej konfekcji stołowej” należy przesłać najpóźniej 3 dni przed konkretną datą zajęć na biuro@muzeumlniarstwa.pl. Więcej informacji pod tel. 793 134 703.

Projekt pt. „Industrialna Fabryka Talentów – podtrzymanie tradycji i dziedzictwa poprzemysłowego Zakładów Lniarskich w Żyrardowie wraz z organizacją warsztatów z historią w tle”, realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego, został dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.