QUEST po Muzeum Lniarstwa


QUEST po Muzeum Lniarstwa

Poczuj się jak prawdziwy poszukiwacz skarbu, odkrywaj nieznane dotąd zakamarki dawnej Fabryki Lnu i przeżyj wspaniałą przygodę! Skorzystaj z najnowszej atrakcji Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie dostępnej dla wszystkich turystów odwiedzających placówkę! 

Quest po Muzeum Lniarstwa to innowacyjna forma gry terenowej polegająca na odkrywaniu historii miejsca poprzez naukę i edukację. Wierszowany tekst pozwoli uczestnikom gry wędrować po obiekcie, zwracając uwagę na najistotniejsze aspekty historyczne i bogactwo kulturowe miejsca. Taka forma zwiedzania łączy w sobie zabawę, emocje i edukację angażując jednocześnie uczestnika questu do samodzielnego odkrywania zagadek.

Aby skorzystać z atrakcji należy zgłosić się do recepcji Muzeum Lniarstwa, gdzie na uczestników zabawy czekać będą foldery niezbędne do rozpoczęcia gry. Questować można w grupach max 5-osobowych. Zabawa polega na odgadnięciu wszystkich haseł zawartych w tekście rymowanki, a następnie odnalezienie skarbu ukrytego w zakamarkach Muzeum Lniarstwa. Dzięki jasnym ilustracjom i podpowiedziom uczestnicy mają możliwość zwiedzić placówkę bez pomocy przewodnika.

Ta forma aktywnego zwiedzania sprawia, że turysta nie jest tylko biernym słuchaczem. Dzięki nowej atrakcji uczestnicy mogą dostrzec, a przede wszystkim zapamiętać to, czego nie udaje się zazwyczaj zarejestrować odbiorcy podczas długiego zwiedzania z przewodnikiem. Fabuła questu przenosi uczestnika w świat dawnych Zakładów Lniarskich. Questowicze wcielając się w rolę pracowników fabryki mają za zadanie odgadnąć wszystkie zagadki zawarte w rymowanym tekście, które przybliżą im najważniejsze informacje dotyczące procesów produkcji wyrobów lnianych.

Jest to pierwszy na Mazowszu quest zamknięty w przestrzeni muzealnej. Dzięki takiej atrakcji, turysta w łatwy, a jednocześnie mocno angażujący sposób przyswaja nierzadko trudną szczególnie dla młodego odbiorcy wiedzę z zakresu szeroko pojętego włókiennictwa. Quest w formie folderu należy odebrać w recepcji Muzeum Lniarstwa lub samodzielnie wydrukować go z niniejszej strony. Taki rodzaj zwiedzania możliwy jest w godzinach pracy Muzeum Lniarstwa tj. od wtorku do piątku w godz. 10:00-15:00, a w sezonie letnim również w weekendy w godz. 11:00-18:00. Czas zwiedzania to ok. 60 minut.

Atrakcja powstała w ramach projektu “Nieznane oblicze fabryki lnu – stworzenie questu opartego na dziedzictwie poprzemysłowym Żyrardowa”. Projekt realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Do pobrania:

QUEST – NIEZNANE OBLICZE FABRYKI LNU – PL

QUEST – UNKNOW FACE THE LINEN FACTORY IN ZYRARDOW – ANG

POZNAJCIE NIEZNANE OBLICZE FABRYKI LNU – INFORMACJA PRASOWA

FILM PROMUJĄCY