Żyrardów gotowy na otwarcie Industrialnej Zagrody

Chcesz zobaczyć wielbłąda w środku miasta? A może marzy ci się pogłaskanie miękkiego futerka alpaki? To wszystko jest możliwe i w dodatku w Żyrardowie. Już 28 kwietnia w Muzeum Lniarstwa otwarcie Industrialnej Zagrody, pierwszej tego typu atrakcji w naszym mieście.

Industrialna Zagroda prowadzona przez lokalne Stowarzyszenie Fabryka Feniksa to nowa turystyczna atrakcja Żyrardowa. Wśród mieszkańców zagrody można tu spotkać egzotyczne zwierzaki, m.in. znanego już szerszej publiczności wielbłąda Stefana, a także osły, alpaki, renifery i koziołki.

Zwierzęta do tej pory służyły miastu jako żywa atrakcja podczas świątecznych wydarzeń. W związku z ich rosnącą popularnością postanowiono dać możliwość żyrardowianom cieszyć się nimi znacznie dłużej niż tylko przez kilka dni w roku. Tak właśnie powstała Industrialna Zagroda, która znajduje się na terenie Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda przy ul. Dittricha 18.

W ramach rozpoczęcia sezonu letniego już w najbliższą sobotę 28 kwietnia zapraszamy na uroczyste Otwarcie Industrialnej Zagrody. Od godz. 11:00 do godz. 16:00 na odwiedzających czekać będzie wiele niezwykłych atrakcji. W programie wydarzenia m.in.: prezentacja zwierzaków, spacer z wielbłądem i osiołkami, festiwal baniek mydlanych, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, gry i zabawy dla dzieci, zwiedzanie muzeum oraz strefa gastronomiczna.

Od maja do końca września zwierzaki z Industrialnej Zagrody będzie można odwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 10 – 15, czyli godzinach otwarcia Muzeum Lniarstwa.