Zaczynamy sezon na BIELnik po robocie

Maj to miesiąc, w którym w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie zaczynają się najciekawsze wydarzenia, również te plenerowe. Już w najbliższy piątek 24 maja zapraszamy na pierwsze wydanie tegorocznej edycji BIELnika po robocie!

Ogród społeczny przygotowany przez Muzeum Lniarstwa do tej pory przyciągnął wielu zwolenników spędzania wolnego czasu w postindustrialnej przestrzeni dawnej fabryki wyrobów lnianych. Tym razem bawimy się w piątek.. Przed nami od godz. 18 strefa gier planszowych oraz szydełkowanie w plenerze w wykonaniu grupy Żyrardowskich Utalentowanych Rękodzielniczek Kulturalnych „ŻUREK”. O godz. 19 zapraszamy na występ lokalnego zespołu rockowego The BassHoppers w stylu lat 50-tych i 60-tych, a o 20:30 na koncert akustyczny Oleny – piosenkarki i kompozytorki muzyki pop.

Niesamowite atrakcje czekają również na najmłodszych w Strefie Małego Człowieka tworzonej przez grupę „Żyrardów Nosi”. O godz. 17 pokazowe zajęcia Pomelody, czyli zajęcia muzyczne dla rodzin z dziećmi w wieku 0-6 lat poprowadzi Aleksandra Czajkowska. Od godz. 18 zaczynamy budowanie Industrialnej Zagrody realizując projekt kartonowego zamku dla wielbłądów Stefana i Nel. A godzinę później startuje Otwarta Strefa Małego Człowieka, czyli przestrzeń do samodzielnej zabawy.

Przez całe wydarzenie towarzyszyć nam będzie strefa gastronomiczna, w której o nasze podniebienia zadba Foodtruck Wehikuł Smaku oraz Vinariams. Istnieje również możliwość zabrania własnego prowiantu.

Przypominamy, że ogród społeczny „BIELnik po robocie” to bezpłatna strefa artystyczna ze sceną i miejscem pod plenerowe wydarzenia, piaszczysta plaża z leżakami, strefa wypoczynku z hamakami i siedziskami przygotowanymi na oryginalnych pofabrycznych wózkach, strefa gastronomiczna ze stołami, grillem z wędzarnią, a także strefa warsztatowa. Otwarta w sezonie letnim przestrzeń ogrodu społecznego ma na celu zaktywizowanie części zapomnianego i zniszczonego terenu poprzemysłowego  po nieczynnych Zakładach Lniarskich w Żyrardowie na obszarze tzw. Bielnika. Nadając nowe życie pofabrycznej przestrzeni mieszkańcy Żyrardowa mają możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego w industrialnym klimacie budynków z czerwonej cegły.

Wydarzenia organizowane w ramach „BIELnika po robocie” odbywają się cyklicznie w każdy ostatni weekend miesiąca od maja do sierpnia włącznie.

Muzeum Lniarstwa przypomina, że ideą tworzenia ogrodu społecznego jest integracja lokalnej społeczności, a mieszkańcy Żyrardowa mają możliwość inicjowania wydarzeń oraz dzielenia się pomysłami na atrakcje. Ruszają zgłoszenia na kolejne odsłony BIELnika po robocie. W szczególności zapraszamy lokalne grupy, artystów, rękodzielników, wystawców, koła zainteresowań. Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy biuro@muzeumlniarstwa.pl, więcej szczegółów pod numerem 731 318 800.

MAJOWY BIELNIK PO ROBOCIE*

24 maja /PIĄTEK/ – START godz. 17:00

19:00 | zespół The basshoppers
20:30 | Olena akustycznie

Ponadto:
| Strefa gier planszowych
| Szydełkowanie w plenerze /ŻUREK/
| Gastronomia /Foodtruck Wehikuł Smaku, Vinariams, Świat Alkoholi/

STREFA MAŁEGO CZŁOWIEKA /grupa Żyrardów Nosi/
17:00 | Pokazowe zajęcia Pomelody /Aleksandra Czajkowska/ zajęcia muzyczne dla rodzin z dziećmi w wieku 0-6 lat
18:00 | Budowanie Industrialnej Zagrody realizacja projektu kartonowego zamku dla wielbłądów Stefana i Nel
19:00 | Otwarta Strefa Małego Człowieka przestrzeń do samodzielnej zabawy

*BIELnik po robocie to ogród społeczny – miejsce tworzone przez mieszkańców dla mieszkańców. Skorzystaj z przestrzeni, zabierz rodzinę i przyjaciół. Nie zapomnij o prowiancie i grach planszowych.