XIII edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – wierzba” rozstrzygnięta!

Tegoroczna edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie muzealnictwa okazała się być dla nas bardzo szczęśliwa. Muzeum Lniarstwo otrzymało zaszczytne 2. miejsce w kategorii „najciekawsza wystawa zorganizowana w 2018 roku” .

„Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” to konkurs organizowany corocznie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Ma na celu aktywizację placówek muzealnych na terenie całego Mazowsza.  Ośrodki muzealne mogą rywalizować ze sobą w 5 kategoriach:

– najlepsza wystawa

– najlepszy muzealny projekt edukacyjny

– najlepszy muzealny projekt otwarty

– najciekawsze wydawnictwo muzealne wydane lub współwydane przez placówkę muzealną

– „niepodległa”

Spośród 110 zgłoszonych w tym roku wystaw, projektów i wydawnictw jednym z laureatów zostało Muzeum Lniarstwa. Zdobyliśmy 2. miejsce w kategorii „najciekawsza wystawa zorganizowana w 2018 roku przez mniejsze muzea” za przygotowanie ekspozycji pt. „wySNUTE nici”. Wystawa prezentuje proces technologiczny prowadzony w oddziale przygotowawczym tkalni Zakładów Lniarskich w Żyrardowie.

Jest to już czwarta „Wierzba”, która trafi do Muzeum Lniarstwa. W ubiegłych latach statuetkę przyznano nam za przygotowanie ekspozycji „Tkane sita” (III miejsce) oraz wystawy „Nić łącząca przeszłość z teraźniejszością” (I miejsce), a także za realizację projektu „Industrialna Fabryka Talentów (II miejsce).

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 30 września 2019 roku w  Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

Trzymajcie kciuki za dalszą pomyślność projektów realizowanych przez Muzeum Lniarstwa.