Rozpoczęcie wakacji na Bielniku po robocie

Kontynuując tradycję letnich imprez plenerowych, Muzeum Lniarstwa zaprasza na kolejną odsłonę BIELnika po robocie już w najbliższy piątek 28 czerwca. Jak zawsze na mieszkańców miasta – zarówno tych najmłodszych, jak i starszych – czekać będzie moc atrakcji.

Cykl wakacyjnych imprez organizowany przez Muzeum Lniarstwa cieszy się coraz większą popularnością i zyskuje nowych zwolenników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w postindustrialnej przestrzeni dawnych Zakładów Lniarskich. W tym miesiącu Muzeum przygotowało atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dla młodzieży oraz nieco starszych odbiorców. O godzinie 19:00 krótki pokaz swoich wokalnych możliwości da Marlena Głosińka – członkini warszawskiego Live Art. Studio. Zaraz po niej na bielnikowej scenie zagra zespół Ichigo z Julitą Widawską na czele. Dla fanów indie rocka prawdziwą gratką będzie koncert żyrardowskiego zespołu Stroszek, który wystąpi na zakończenie wieczoru.

Nowością podczas piątkowego wydarzenia będzie otwarta strefa gier planszowych i karcianych organizowana przez żyrardowską grupę GROTA. Na uczestników czekać będą łamigłówki logiczne, gry strategiczne, fantasy i wiele innych.

Od godziny 17:00 aktywna będzie również strefa małego człowieka organizowana przez grupę Żyrardów Nosi.  Na maluchów czekać będzie m.in. układanie ścieżek sensorycznych (atrakcja dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia), czy zajęcia plastyczne z wykorzystaniem spray’u i kartonowych podkładów. Od godziny 19:00 strefa zmieni się w otwartą przestrzeń do samodzielnej zabawy.

Niezmiennie przez całą imprezę obecny będzie lokalny browar Beer Bros, Vinariams, a także Food Truck OSP Podpalacz, czy stoisko z oscypkami.

Warto przypomnieć, że projekt BIELnik po robocie, to bezpłatna strefa artystyczna ze sceną, leżakami, hamakami i siedziskami. To idealne miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas wolny. Oryginalna, industrialna przestrzeń Muzeum Lniarstwa zachęca  do własnego organizowania wypoczynku, w każdy ostatni piątek od maja do sierpnia. Muzeum Lniarstwa zachęca artystów, lokalne społeczności, fundacje, stowarzyszenia, koła zainteresowań rękodzielników i wystawców do własnego organizowania atrakcji na pofabrycznym terenie Zakładów Lniarskich. Głównym celem projektu jest integracja mieszkańców i pobudzenie do życia  terenu Bielnika. Osoby lub placówki zainteresowane współpracą proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: biuro@muzeumlniarstwa.pl bądź kontakt pod numerem telefonu 731 318 800.