Pożegnanie wakacji na BIELniku po robocie

Przed nami kolejna odsłona miejskiego ogrodu społecznego organizowanego na terenie Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Podczas sierpniowej edycji BIELnika po robocie wspólnie pożegnamy wakacje przy dobrej muzyce. Tym razem bawimy się w piątek. W programie występy DJ-ów, pokaz laserów i karaoke.

„BIELnik po robocie” na dobre wpisał się w kalendarz letnich wydarzeń. Ogród społeczny organizowany w każdy ostatni weekend miesiąca przyciągnął wielu miłośników spędzania wolnego czasu w postindustrialnej przestrzeni żyrardowskiego Bielnika.

„BIELnik po robocie” to bezpłatna strefa artystyczna ze sceną i miejscem pod plenerowe wydarzenia, piaszczysta plaża z leżakami, strefa wypoczynku
z hamakami i siedziskami przygotowanymi na oryginalnych pofabrycznych wózkach, strefa gastronomiczna ze stołami, grillem z wędzarnią, a także strefa warsztatowa. Otwarta w sezonie letnim przestrzeń ogrodu społecznego ma na celu zaktywizowanie części zapomnianego i zniszczonego terenu poprzemysłowego  po nieczynnych Zakładach Lniarskich w Żyrardowie na obszarze tzw. Bielnika, nadając mu nowe życie i stwarzając mieszkańcom możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego w industrialnym klimacie budynków z czerwonej cegły.

W ostatni piątek sierpnia na Bielniku po raz pierwszy występy DJ-ów. Swoje aranżacje zaprezentują DJ Bogdan Pietrzak z Event Active oraz DJ Carsky. Ponadto w programie pokaz laserów oraz karaoke. Wszyscy biorący udział w ostatniej tegorocznej odsłonie „BIELnika po robocie” będą mogli również skorzystać z przygotowanej strefy gastronomicznej. O podniebienia uczestników wydarzenia zadba Foodtruck Wehikuł Smaku, Browar Beer Bros oraz Vinariams.

Muzeum Lniarstwa przypomina, że ideą tworzenia ogrodu społecznego jest integracja lokalnej społeczności. Mieszkańcy Żyrardowa mają możliwość inicjowania wydarzeń oraz dzielenia się pomysłami na kolejne atrakcje.

PROGRAM SIERPNIOWEGO BIELNIK PO ROBOCIE*

31.08.2018 (piątek) – Pożegnanie wakacji na BIELniku po robocie

18:00 – 23:00 – Strefa relaksu (leżaki, hamaki, wino, piwo, food truck)
19:00-20:00 – DJ Bogdan Pietrzak, Event Active