Powitajmy lato na BIELniku po robocie

Za nami pierwsza odsłona ogrodu społecznego przygotowanego przez Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Majowy BIELnik po robocie przyciągnął wielu zwolenników spędzania wolnego czasu w postindustrialnej przestrzeni dawnej fabryki wyrobów lnianych. Już w najbliższy weekend (29.06 – 01.07) kolejne spotkanie na terenie Bielnika.

Czerwcowe wydanie BIELnika po robocie to nic innego jak powitanie lata i rozpoczęcie długo oczekiwanych, leniwych wakacji. Znów bawimy się przez cały weekend. Piątek wprowadzi nas w świetny nastrój dzięki pozytywnym wibracjom Positive Reggae Rockers oraz nastrojowej muzyce Henry No Hurry. Sobota na Bielniku to nie tylko warsztaty w ramach Industrialnej Fabryki Talentów, ale również aktywny wypoczynek z West Site Fitness, który zachęca m.in. do degustacji śniadań pokazowych, udziału w zajęciach z Bokwy czy analizy składu ciała. Tego dnia wieczorem czekać będzie na nas strefa wypoczynkowa  z leżakami, hamakami, grillem i wędzarnią. Wspólnie powitamy lato z Pe_Rock_Studio oraz posłuchamy koncertu zespołu Davay Band. Niedzielne przedpołudnie rozpoczniemy plenerową strefa gier i zabawa dla najmłodszych oraz wykładem o zdrowym żywieniu i konsultacjami z dietetykiem Naturehouse.

Ogród społeczny „BIELnik po robocie” to bezpłatna strefa artystyczna ze sceną i miejscem pod plenerowe wydarzenia, piaszczysta plaża z leżakami, strefa wypoczynku z hamakami i siedziskami przygotowanymi na oryginalnych pofabrycznych wózkach, strefa gastronomiczna ze stołami, grillem z wędzarnią, a także strefa warsztatowa. Otwarta w sezonie letnim przestrzeń ogrodu społecznego ma na celu zaktywizowanie części zapomnianego i zniszczonego terenu poprzemysłowego  po nieczynnych Zakładach Lniarskich w Żyrardowie na obszarze tzw. Bielnika. Nadając nowe życie pofabrycznej przestrzeni mieszkańcy Żyrardowa mają możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego w industrialnym klimacie budynków z czerwonej cegły.

Wydarzenia organizowane w ramach „BIELnika po robocie” odbywają się cyklicznie w każdy ostatni weekend miesiąca od maja do sierpnia włącznie.

Muzeum Lniarstwa przypomina, że ideą tworzenia ogrodu społecznego jest integracja lokalnej społeczności, a mieszkańcy Żyrardowa mają możliwość inicjowania wydarzeń oraz dzielenia się pomysłami na kolejne atrakcje.