Nowa wystawa w Muzeum Lniarstwa

Zakończono prace nad najnowszą wystawą w Muzeum Lniarstwa. Ekspozycja „Wykończone tkaniny” dostępna będzie dla zwiedzających już od piątku 27 grudnia.

„Wykończone tkaniny” to wystawa prezentująca proces właściwego wykończania wyrobów lnianych, produkowanych w Zakładach Lniarskich. Głównymi elementami ekspozycji są oryginalne maszyny przemysłowe wykorzystywane w procesach bielenie, farbowania, suszenia, czy apreturowania. Wystawa ma nie tylko charakter edukacyjny, ale również wspomnieniowy dzięki specjalnej strefie audio, gdzie będzie można wysłuchać opowieści pracowników żyrardowskiej fabryki.

Ekspozycja dostępna jest dla zwiedzających w godzinach otwarcia Muzeum Lniarstwa tj. wtorek-piątek w godzinach 10:00-15:00, a w sezonie letnim od maja do października również w weekendy w godzinach 11:00-18:00. Wstęp wolny.

Wystawa została dofinansowana z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.