Miejska Wigilia w Muzeum Lniarstwa

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza wszystkich mieszkańców Żyrardowa na Miejską Wigilię, która odbędzie się 16 grudnia o 16:00.

W tym roku Miejska Wigilia odbędzie się wyjątkowo w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda. To nowość, ponieważ co roku to wydarzenie organizowano na Placu Jana Pawła II. W postindustrialnych wnętrzach dawnej fabryki lniarskiej, będziemy mogli poczuć atmosferę świąt mieszającą się z historią Żyrardowa. Na mieszkańców czekają udekorowane postindustrialne hale muzeum wypełnione pachnącymi choinkami przystrojonymi w piękne światełka.

W programie Miejskiej Wigilii degustacja wigilijnych potraw, śpiewanki świąteczne w wykonaniu zespołów z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie, fragmenty ze spektaklu “Dziadek do orzechów” w reżyserii Grzegorza Maślanki w wykonaniu dzieci ze Szkoły Tańca i Sztuki Baletu MASH ART oraz kolędowanie z Centrum Kultury w Żyrardowie.