Konkurs “Mazowieckie zdarzenia muzealne – WIERZBA 2020”

XIV edycja prestiżowego konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba 2020” została rozstrzygnięta. W tym roku Muzeum Lniarstwa czwarty raz z rzędu zostało docenione w niniejszym konkursie zdobywając dwie nagrody w kategorii „najlepsza wystawa” oraz „najlepszy projekt edukacyjny”.

W konkursie „Wierzba” corocznie startują dziesiątki placówek realizujących swoje działania na terenie całego Mazowsza. O tytuł najlepszej wystawy, najlepszego projektu otwartego, najlepszego projektu edukacyjnego i najlepszego wydawnictwa 2019 roku ubiegało się aż 65 projektów muzealnych z całego regionu. Muzeum Lniarstwa zgłosiło do udziału w konkursie dwa zadania realizowane w ubiegłym roku: najnowszą ekspozycję „Wykończone tkaniny” dedykowaną oddziałowi wykończalni Zakładów Lniarskich oraz projekt „Lniane kreacje”, który zakończył się pokazem mody na najdłuższej w Polsce drukarce filmowej płaskiej, będącej jednym z eksponatów naszej placówki. Oba projekty zostały docenione zajmując 3 miejsce w kategorii „Najlepsza wystawa” oraz „Najlepszy projekt edukacyjny”.

Głównym celem konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” organizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego jest aktywizacja i promocja muzeów realizujących swoje działania na terenie Mazowsza.

Nagroda “Wierzby” jest dla Muzeum Lniarstwa szczególnie ważnym wyróżnieniem. To już drugi raz, kiedy udało nam się zdobyć jednocześnie dwie statuetki. Szczególnie cieszy fakt, że na przestrzeni lat wciąż udaje nam się zaskakiwać czymś nowym i z powodzeniem realizować założone projekty.