Industrialna Fabryka Talentów – IV edycja

Lniana sukienka, garnitur, a może torba? Ruszają zapisy na warsztaty projektowania i szycia odzieży i lnianych dodatków! Dwa cykle, zróżnicowane tematy, nauka i praktyka w jednym!

Zapraszamy serdecznie do udziału w corocznych warsztatach projektowania i szycia wszystkich tych, którym igła, nitka i maszyna do szycia nie są obce. W tym roku w ramach Industrialnej Fabryki Talentów przygotowaliśmy, zarówno dla pań, jak i panów, dwa cykle zajęciowe.

I. PROJEKTOWANIE I SZYCIE ODZIEŻY LNIANEJ

Zajęcia dedykowane osobom, które posiadają przynajmniej podstawowe umiejętności w zakresie obsługi maszyny krawieckiej, wykrojów oraz projektowania odzieży. Uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem profesjonalnej krawcowej będą pracować nad spójną kolekcją odzieży lnianej. Absolutna dowolność krojów, kolorów, fasonów i techniki krawieckiej. Praca na produktach 100% lnianych dostępnych w muzealnej pracowni. Warunkiem przystąpienia do zajęć jest zapisanie się na cały cykl zajęć. Zajęcia odbywać się będą przez 7 kolejnych poniedziałków w godzinach 17:00-20:00. Start projektu 19 X 2020 r. Udział bezpłatny!

II. PROJEKTOWANIE ORAZ SZYCIE LNIANYCH DODATKÓW I KONFEKCJI STOŁOWEJ

Cykl 10 spotkań kierowanych dla osób zainteresowanych rękodziełem. Praca z lnianymi produktami w różnorodnej postaci – pakuły, przędza, tkaniny. Podczas warsztatów uczestnicy tworzyć będą określone w harmonogramie zajęć przedmioty użytkowe – lniane dodatki oraz konfekcję stołową. Tematy zajęć: worek na lunch, podkładki na stół, koszyk na chleb, poduszka zapachowa do szafy, zabawka, brelok do kluczy, torba, plecak, etui na telefon, kosmetyczka. Obowiązkowe zapisy na wybrane przez siebie zajęcia przynajmniej 3 dni przed planowanym terminem warsztatów.

Udział w obu cyklach jest BEZPŁATNY! Zapisy: biuro@muzeumlniarstwa.pl, tel. 535 924 888. Warsztaty prowadzone będą w małych 5-osobowych grupach przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.