INDUSTRIALNA FABRYKA TALENTÓW 2023


INDUSTRIALNA FABRYKA TALENTÓW 2023

Startuje VII edycja warsztatów kreatywnych dedykowanych miłośnikom sztuki rękodzieła. Jak co roku, wnętrze muzealnej pracowni krawieckiej zmieni się w prawdziwą kuźnię talentów. Zapraszamy dużych i małych, doświadczonych i tych, którzy wcześniej nie odkryli w sobie pasji do tworzenia. Dla chętnych przygotowaliśmy trzy bloki tematyczne: 

– zajęcia z PROJEKTOWANIA I SZYCIA ODZIEŻY LNIANEJ, które zakończą się prezentacją kolekcji podczas pokazu mody;
– zajęcia z PROJEKTOWANIA I SZYCIA LNIANYCH DODATKÓW, podczas których uczestnicy zdobędą umiejętności w zakresie obsługi maszyny do szycia i technik krawieckich;
– zajęcia MŁODZI RĘKODZIELNICY, dedykowane najmłodszym.

Wszystkie warsztaty odbywać się będą zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Warsztaty realizowane w cyklu Industrialnej Fabryki Talentów realizowane będą bezpłatnie. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy biuro@muzeumlniarstwa.pl. Wszystkie warsztaty odbywać się będą w pracowni rękodzielniczej Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, ul. Dittricha 18. Zapraszamy serdecznie.


Karta zgłoszenia 2023
Regulamin warsztatów 2023
Zgoda na udział w warsztatach dla osoby niepełnoletniej


Zadanie publiczne pn. “Industrialna Fabryka Talentów – podtrzymanie tradycji i dziedzictwa poprzemysłowego żyrardowskich Zakładów Lniarskich wraz z organizacją warsztatów kreatywnych z historią w tle” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.