Zaprojektuj nowy wzór tkaniny żakardowej


Zaprojektuj nowy wzór tkaniny żakardowej

W ramach tegorocznej edycji projektu “Być jak… mistrz żakardowy” zorganizowany zostanie konkurs na zaprojektowanie nowego wzoru tkaniny żakardowej. Projekt laureata zostanie utkany na zabytkowych krosnach parku maszynowego żakardów w naszym muzeum! 

Drogi Artysto! Zainspiruj się historią miasta czerwonej cegły, losami szpularek, tkaczy i XIX-wiecznych wizjonerów, a następnie stwórz oryginalny projekt deseniu, który wykorzystamy do utkania kolejnej tkaniny! Daj się ponieść wyobraźni i zaprojektuj nowy wzór tkaniny żakardowej. Do wygrania nagroda rzeczowa o wartości 1000 zł oraz gotowa tkanina lniana z niniejszym wzorem!

W konkursie może wziąć udział każdy, ko mieszka na terenie Polski. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, który znajduje się poniżej. Wzór konkursowy należy zaprojektować graficznie zgodnie ze specyfikacją określoną w regulaminie. Gotowy plik zawierający raport wzoru oraz jego pełny obraz należy dostarczyć do muzeum w formie elektronicznej na adres: biuro@muzeumlniarstwa.pl, osobiście zostawiając go na nośniku pamięci w recepcji placówki lub tradycyjną pocztą. Projekty prosimy przesyłać wraz z wypełnioną kartą zgłoszenie, w której zawrzecie Państwo krótki opis oraz uzasadnienie do swojej pracy. Ostateczny termin nadsyłania prac to 27 sierpnia br.! 

Wszystkie projekty, które do nas trafią zastaną ocenione przez komisję konkursową zarówno pod względem artystycznym, jak i technicznym. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 sierpnia.

CZAS START! POWODZENIA!

ogłoszenie konkursu na nowy wzór żakardowy

 


Do pobrania dla uczestnika konkursu na zaprojektowanie wzoru tkaniny żakardowej:

1. Karta zgłoszenia dla uczestnika konkursu

2. Regulamin konkursu na projekt nowego wzoru tkaniny żakardowej


Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030