Żakardowe kreacje 2021


Żakardowe kreacje 2021

Wszystkich miłośników projektowania i szycia zapraszamy do udziału w tegorocznym cyklu warsztatów pn. „Żakardowe kreacje”. Zdolni mieszkańcy Żyrardowa i okolic po rocznej przerwie spotkają się znów w industrialnej pracowni projektowo-warsztatowej Muzeum Lniarstwa, by stworzyć wyjątkową kolekcję odzieży lnianej.  

„Żakardowe kreacje” to projekt, mający na celu nie tylko zaktywizowanie mieszkańców miasta Żyrardowa, ale przede wszystkim kontynuowanie włókienniczych tradycji dawnej żyrardowskiej fabryki lnu. To właśnie w Zakładach Lniarskich przez lata powstawały najpiękniejsze lniane wyroby cenione na całym świecie.

Historia XIX-wiecznej fabryki nie zostanie jednak zapomniana. Wszystko za sprawą wyjątkowych, lnianych tkanin oraz przemysłowego wzornictwa dawnych Zakładów Lniarskich. Uczestnicy warsztatów zaprojektują i uszyją stroje z żakardu utkanego na zabytkowych krosnach będących częścią parku maszynowego Muzeum Lniarstwa. Wykorzystane wzory tkanin, to desenie, na bazie których przez lata produkowano wyroby w dawnej fabryce lnu.

W ramach warsztatów, uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch cyklach zajęciowych:

– projektanci lnianej konfekcji odzieżowej (poniedziałki, g. 17:00-20:00)

– projektanci lnianych dodatków (środy, g. 17:00-20:00)

Program warsztatów Żakardowe kreacje

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres mailowy: biuro@muzeumlniarstwa.pl lub telefonicznie pod numerem 535 924 888


Do pobrania dla uczestnika warsztatów

KARTA ZGŁOSZENIA – ŻAKARDOWE KREACJE

REGULAMIN – ŻAKARDOWE KREACJE


Zadanie realizowane przez Lokalna Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego zostało dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.