Startuje konkurs na zaprojektowanie wzoru tkaniny

Zaprojektuj wzór a my go utkamy – tak brzmi hasło tegorocznej, trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Jacquard design dedykowanego artystom, grafikom, rękodzielnikom, projektantom i wszystkim miłośnikom szeroko pojętego wzornictwa.

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie wzoru tkaniny żakardowej zgodnie z przyjętymi przez Organizatora wytycznymi. Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa o wartości 1000 zł. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o zapoznanie się z regulaminem i zwrócenie uwagi na kwestie techniczne dotyczące wykonania projektu. Prace należy zgłosić w nieprzekraczalnym terminie 31 lipca 2023 roku przesyłając je na adres: biuro@muzeumlniarstwa.pl. Wyłoniony przez jury wzór zostanie utkany na żyrardowskich krosnach żakardowych jeszcze w tym roku.

Konkurs Jacquard design na zaprojektowanie nowego wzoru tkaniny żakardowej został zorganizowany w Muzeum Lniarstwa, jako integralna część projektu Śladami mistrzów żakardowych, realizowanego w formie cyklu warsztatów praktycznych.

DOKUMENTY DO POBRANIA DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU:

Regulamin – Jacquard design 2023

Karta zgłoszenia – Jacquard design 2023

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.