Śladami mistrzów żakardowych 2022


Śladami mistrzów żakardowych 2022

Żyrardowska fabryka lnu to nie tylko źródło teoretycznej wiedzy włókienniczej, ale również praktyk związanych z pracą w fabryce. W ramach tegorocznego cyklu pn. “Śladami mistrzów żakardowych” zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników techniki do udziału w bezpłatnych warsztatach ginących zawodów, dedykowanych profesjom wykonywanym na żyrardowskiej tkalni żakardowej.

W ramach projektu, przygotowaliśmy aż 4 rodzaje zajęć z wiązania osnów, cewienia, tkania i brakarstwa. Dodatkowo od sierpnia do końca października organizowane będą również warsztaty pokazowego tkania w parku krosien żakardowych, który stanowi dziś jeden z najważniejszych eksponatów naszego muzeum.

Pierwsze warsztaty ruszają już 9 lipca. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem i przesłanie zgłoszenia na adres biuro@muzeumlniarstwa.pl 

Śladami mistrzów plakat

“Śladami mistrzów żakardowych” to cykl warsztatów praktycznych organizowanych corocznie w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Zajęcia dedykowane są dla mieszkańców powiatu żyrardowskiego, zainteresowanych technologią tkania żakardowego. W ramach projektu, zorganizowany zostanie również konkurs na zaprojektowanie nowego wzoru tkaniny żakardowej, którego szczegóły przedstawione zostaną już niebawem.


DOKUMENTY DO POBRANIA DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW:

Karta zgłoszenia dla uczestnika – Śladami mistrzów żakardowych 2022
Regulamin warsztatów – Śladami mistrzów żakardowych 2022


Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.