Ruszają zapisy na Jarmark Bożonarodzeniowy


Ruszają zapisy na Jarmark Bożonarodzeniowy

Drodzy Odwiedzający, rękodzielnicy i mieszkańcy okolicznych miejscowości – rozpoczynamy pracę nad tegoroczną, siódmą już edycją Jarmarku Bożonarodzeniowego. Świąteczna Fabryka Mikołaja odbędzie się tak jak w minionym roku w drugi weekend grudnia (9-10.12.2023) w godzinach 12:00-20:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników świątecznego rękodzieła i wszystkich tych, którzy marzą o tym, by zobaczyć piękny Żyrardów w zimowej aurze. 

Śladem ubiegłych lat, w drugi weekend grudnia (sobota-niedziela 09-10.12) industrialne wnętrze Muzeum Lniarstwa wypełni się świątecznym rękodziełem, zapachem żywych choinek i kolorem bożonarodzeniowych dekoracji. W ponad czterotysięcznej przestrzeni zbudujemy świat rodem z Bieguna Północnego tworząc największy w regionie kiermasz upominków. Muzealne wystawy staną się na ten czas tłem dla wyrobów lokalnych rzemieślników, sektora gastronomii, świątecznej przestrzeni animacyjnej i tegorocznej nowości – tematycznej strefy selfie ze Świętym Mikołajem i czerwonym fiatem 126p. Nie zabraknie również elfów, dzięki którym bożonarodzeniowe prezenty z pewnością dotrą do wszystkich przed pierwszą gwiazdką.

Fabryka Świętego Mikołaja, to cykliczne wydarzenie, które na stałe zapisało się w kalendarzu miejskich imprez. Nietuzinkowe wnętrze niedziałającej już fabryki lnu w połączeniu ze świąteczną dekoracją przyciągnęły w ubiegłym roku ponad 5 tys. mieszkańców miasta Żyrardowa i okolicznych miejscowości, w tym rodziny z dziećmi, a także turystów odwiedzających coraz liczniej nasz industrialny obiekt. To właśnie z myślą o nich kolejny raz stworzymy miejsce, które korespondować będzie z uczestnikami wszystkimi zmysłami!

Wychodząc naprzeciw Waszym licznym zapytaniom, otwieramy drzwi naszego muzeum i zapraszamy do uczestnictwa wszystkich tych, którzy chcą podzielić się swoją ofertą handlową. Zainteresowanych udziałem w Jarmarku Bożonarodzeniowym prosimy o zapoznanie się z ofertą i regulaminem Fabryki Świętego Mikołaja, wypełnienie karty zgłoszenia i oświadczenia dotyczącego przetwarzania danych osobowych, a także dołączenie do wiadomości zdjęć prezentujących ofertę wystawcy w nieprzekraczalnym terminie do 24 listopada br.

Wypełnione zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: events@muzeumlniarstwa.pl. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 731 318 800. ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

DOKUMENTY DO POBRANIA DLA WYSTAWCÓW

Oferta dla wystawców – Fabryka Świętego Mikołaja 2023

Regulamin dla wystawców – Fabryka Świętego Mikołaja 2023

Karta zgłoszenia dla wystawców – Fabryka Świętego Mikołaja 2023

Akceptacja regulaminu i oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych – Fabryka Świętego Mikołaja 2023