Pierwsze ogólnopolskie Dni Patchworku


Pierwsze ogólnopolskie Dni Patchworku

Wystawy, kursy, targi – to atrakcje, jakie czekają na odwiedzających Muzeum Lniarstwa w najbliższy weekend. Już w piątek 17 maja rozpoczynamy pierwsze ogólnopolskie Dni Patchworku. Jeśli tworzysz rękodzieło, szyjesz, projektujesz lub szukasz inspiracji – to wydarzenie jest dla Ciebie! 

Trzydniowe targi patchworku rozpoczniemy już w piątek otwarciem wystawy konkursowej “Mój ulubiony blok patchworkowy” oraz wystaw towarzyszących przygotowanych przez członków Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. Na wernisaż zapraszamy Państwa o godzinie 18:00 do sali głównej Muzeum Lniarstwa, ul. Dittricha 18 w Żyrardowie.

W kolejnych dniach tj. sobota-niedziela, skorzystać będzie można także z kursów szycia dostępnych zarówno w formule odpłatnej, jak i ogólnodostępnej. Na odwiedzających czekać będą również stoiska pokazowe z maszynami do szycia oraz stanowiska sprzedażowe z wyrobami tekstylnymi. Z okazji przypadającej na 18 maja Europejskiej Nocy Muzeów, w sobotę wejście na ekspozycje muzealne będzie całkowicie bezpłatne.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wielkim święcie kolorowych tekstyliów i małych dzieł sztuki. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.polskipatchwork.pl.

Ekspozycja konkursowa i wystawy towarzyszące dostępne będą dla zwiedzających od 17 maja do 30 czerwca.