Harmonogram zajęć z cyklu “Być jak…”

Ruszają zapisy na zajęcia warsztatowe z cyklu “Być jak… mistrz żakardowy”. W ramach projektu przygotowaliśmy dla Was zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, dzięki którym wspólnie zgłębimy temat skomplikowanych mechanizmów maszynki Jacquada, zabytkowych krosien żakardowych, jak i samego procesu tkania.

Na chętnych w tym roku czeka aż 7 bloków tematycznych, dedykowanych konkretnym zawodom praktykowanym w dawnych Zakładach Lniarskich. Cały cykl rozpoczniemy wykładem z zakresu tkactwa już 14 sierpnia. Konieczne wcześniejsze zapisy na adres mailowy: biuro@muzeumlniarstwa.pl.

Warsztaty odbędą się w jednej z hal wystawowych Muzeum Lniarstwa. O terminach i godzinach najbliższych warsztatów będziemy informować już niebawem. ZAPRASZAMY SERDECZNIE.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania dla uczestników warsztatów

Karta zgłoszenia udziału w warsztatach “Być jak mistrz”

Regulamin udziału w warsztatach “Być jak mistrz”

Projekt “Być jak… mistrz żakardowy – historia zaklęta w ginących zawodach dawnej żyrardowskiej fabryki lnu” organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego, sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.