Lekcja muzealna

Lekcja muzealna

Grupy zorganizowane odwiedzające Muzeum Lniarstwa mają możliwość skorzystania z oferty lekcji muzealnej poświęconej technice sitodruku w Zakładach Lniarskich w Żyrardowie. Lekcja dedykowana jest dla młodzieży oraz osób zainteresowanych losami i historią ówczesnej Fabryki Lnu, a przede wszystkim rozwojem metody sitodruku we współczesnym wzornictwie przemysłowym. Lekcja muzealna opiera się na przeprowadzeniu prelekcji oraz aktywnym zwiedzaniu wystawy “Tkane sita”, a następnie części praktycznej skupionej na wykonaniu ręcznego nadruku techniką sitodruku.


Miejsce przeprowadzenia lekcji:

Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie
(wystawa „Tkane sita”, pracownia sitodruku)

Czas trwania lekcji:

60 minut

Grupa docelowa:

– uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII)
– uczniowie szkół średnich

Temat lekcji:

SITODRUK na przykładzie wzornictwa przemysłowego Zakładów Lniarskich w Żyrardowie

Liczebność grupy

W lekcji muzealnej może uczestniczyć grupa licząca maksymalnie 30 osób*.

*Ze względu na komfort zajęć prowadzonych w części praktycznej, w pracowni sitodrukowej może przebywać maksymalnie 10 osób. W przypadku udziału w lekcji muzealnej grup liczących więcej niż 10 osób, podczas zajęć praktycznych grupa zostanie podzielona na mniejsze podgrupy.


W celu umówienia się na lekcję muzealną prosimy o kontakt na adres: rezerwacje@muzeumlniarstwa.pl lub pod numerem telefonu 793 134 703 minimum 7 dni przed planowanym terminem przybycia.

Uwaga!

W związku z pandemią COVID-19 zarówno zwiedzanie, warsztaty, jak i możliwość skorzystania z lekcji muzealnej zostają zawieszone do odwołania. W razie zainteresowania niniejsza ofertą, prosimy o kontakt telefoniczny w celu otrzymania szczegółowych informacji.