Sezon na BIELnik po robocie

Już w najbliższy weekend tegoroczne otwarcie ogrodu społecznego „BIELnik po robocie” przy Muzeum Lniarstwa. Będą koncerty, strefa relaksu z grillem, rodzinne rozgrywki planszowe oraz wspólne świętowanie Dnia Matki.

Ogród społeczny „BIELnik po robocie” to nowy punkt kulturalny na mapie Żyrardowa otwarty dla wszystkich w sezonie letnim. To nic innego jak bezpłatna strefa artystyczna ze sceną
i miejscem pod plenerowe wydarzenia, piaszczysta plaża z leżakami, strefa wypoczynku
z hamakami i siedziskami przygotowanymi na oryginalnych pofabrycznych wózkach, strefa gastronomiczna ze stołami, grillem z wędzarnią, a także strefa warsztatowa.

Projekt „BIELnik po robocie” w Żyrardowie znalazł się wśród 15 laureatów ogólnopolskiego programu grantowego LECHSTARTER organizowanego przez Lecha Premium, zajmując
4. miejsce. Opracowany z myślą o mieszkańcach projekt ogrodu społecznego narodził się
z chęci zaktywizowania części zapomnianego i zniszczonego terenu poprzemysłowego
po nieczynnych Zakładach Lniarskich w Żyrardowie na obszarze tzw. Bielnika. Muzeum Lniarstwa podjęło się rewitalizacji części obszaru, nadając mu nowe życie i stwarzając mieszkańcom możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego w industrialnym klimacie budynków z czerwonej cegły.

Majowe otwarcie „BIELnika po robocie” rozpocznie się w piątek o godz. 18:00 koncertami zespołów Czerwona Niwa oraz FiFo & Positive Reggae Rockers. Tego dnia na mieszkańców będzie czekać również strefa gastronomiczna (Food Truck Wehikuł smaku, Vinariams
oraz Browar Socho). W sobotę od godz. 10:00 na BIELniku zaplanowane są atrakcje z okazji Dnia Matki zarówno dla mam jak i dzieci m.in. sensoplastyka, zajęcia gordonowskie, kalambury, zumba w chustach oraz zajęcia fitness i porady dietetyczne. Od godz. 18:00 przewidziano natomiast rodzinne rozgrywki planszowe, podczas których będzie można skorzystać z grilla. W niedziele o godz. 10:00 w programie gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Wydarzenia organizowane w ramach „BIELnika po robocie” będą odbywać się cyklicznie
w każdy ostatni weekend miesiąca od maja do sierpnia włącznie, a wszystkie działania
i atrakcje sprzyjać będą integracji lokalnej społeczności.

Muzeum Lniarstwa zaprasza żyrardowian do wspólnego tworzenia ogrodu społecznego, inicjowania wydarzeń oraz dzielenia się pomysłami na kolejne atrakcje.

MAJOWY BIELNIK PO ROBOCIE

25.05.2018 (piątek) – Rozpoczęcie sezonu letniego BIELnik po robocie

18:00 – 22:00 – Strefa relaksu na poprzemysłowym terenie Bielnika
(muzyka – plaża – leżaki – hamaki – gastronomia)
Zagrają:
– 19:00 – Czerwona Niwa
– 20:30 – FiFo & Positive Reggae Rockers

O podniebienia zatroszczy się Food Truck Wehikuł Smaku, Vinariams oraz Browar Socho.

26.05.2018 (sobota) – Świętujemy z Mamami z okazji Dnia Matki

10:00 – 11:00 – Pokazowe zajęcia gordonowskie Papapaj
11:00 – 12:00 – Noś bezpiecznie, kieszonka to proste (Chustominki, certyfikowany doradca noszenia chust – Magdalena Wasilewska)
11:30 – 12:00 – Zumba w chustach
12:00 – 13:00 – Zajęcia sensoplastyczne (trener: Izabela Bysławska)
12:00 – 14:00 – Kalambury oraz malowanie na murze (Klub Mam w Żyrardowie)
13:00 – 15:00 – warsztaty rękodzielnicze (Żyrardowskie Żurki)
13:00 – 15:00 – West Site Fitness dla kobiet:
– Porady dietetyka na temat żywienia dzieci
14:00-14:30 – zajęcia fitness „brazylijskie pośladki” – wymodeluj dolne partie ciała
14:30-15:00 – streching – relaks połączony z ćwiczeniami rozciągającymi i uelastyczniającymi całe ciało.

Prosimy o zabranie ze sobą mat do ćwiczeń.

18:00 – 22:00 – Rodzinne Grillowanie*:
– możliwość skorzystanie z grilla i wędzarni
– familijne rozgrywki gier planszowych
– relaks pod żaglami

* Nie zapomnij zabrać ze sobą suchego prowiantu i gier planszowych. Towarzyszyć nam będzie Vinariams oraz Browar Socho.

27.05.2018 (niedziela) – Poranek dla Rodziny

10:00 – 15:00 – Gry i zabawy na świeżym powietrzu